Okan Buruk Galatasaray İle İmza Tazeledi

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, sarı kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek’in de katılacağı törenle yeni sözleşmeye imza attı. İmza töreni öncesi Okan Buruk ve Dursun Özbek açıklamalarda bulundu.

OKAN BURUK: HEDEF 25 VE 5. YILDIZ

Okan Buruk, “Gösterilen video ‘Kazanan Okan Buruk’ olarak bitti ama asıl ‘kazanan’ Galatasaray’dır. Biz de ona hizmet etmeye çalışıyoruz. İki sene önce beni buraya layık gören başkanıma teşekkür etmek istiyorum. O gün, Galatasaray’ın şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu söylemiştik. Bu iki seneyi şampiyonlukla bitirdik. Taraftarımıza verdiğimiz bir söz vardı. İki senede kazandığımız 3 tane kupa, Avrupa’da oynadığımız oyun, Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray’ın adını duyurmak çok önemliydi. İlk gün hangi konsantrasyondaysak, yine aynı durumdayız. İmzamız hep ömürlük. Hedefimiz büyük; ligde yine şampiyonluk ve Avrupa’da başarı. Hedef 25 ve 5. yıldız. Bu bizim için çok büyük motivasyon olacak.” dedi.

DURSUN ÖZBEK: MAYISLAR YİNE BİZİM OLACAK

İmza töreninden konuşan Dursun Özbek, “2 sene önce sözlerime şöyle başlamışım, ‘Bugün Galatasaray için yeni bir başlangıç. Uzun vadeli planlarımızın ilk adımı’ demişim. Bu sözlerden 2 yıl sonra Okan Hocam ile yine buradayız. Beraberce inandığımız şeyleri başarmış olmanın gururuyla karşınızdayız. Bir önceki sezonu 13. bitirmiş takımı, yeniden planlayarak sezona başlamak ve cumhuriyetin 100. yılında şampiyon olmak, ikinci yılda hem Süper Kupa’yı hem de ligi kazanarak hocamız ve oyuncularımızın adlarını Galatasaray tarihine altın harflerle yazdırdıklarını düşünüyorum.

Hocamız hiç rakam konuşmadı ve boş mukaveleye imza attı. Biz de gerekeni yaptık. Mayıslar yine bizim olacak. Okan hocama, ekibine ve Ali Yiğit kardeşime sonsuz başarılar diliyorum. Bu anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum. Galatasaray bu sezonun sonunda 5. yıldızı takacaktır.” ifadelerini kullandı.

JOSE MOURINHO AÇIKLAMASI

Jose Mourinho’nun Fenerbahçe’ye katılmasında bir payınızın olduğunu düşünüyor musunuz?’ sorusu üzerine Okan Buruk,”Ben yoktum görüşmelerde. O yüzden payım yok. (Gülerek)” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir